baneirs3lativski

Kategorijas
banner4Latvian


Publikācijas
Padomi kāzu plānošanā iedvesmojoties no krāsām

Parasti rodas jautājums ar ko sākt plānošanu, kad tikko uzzināts par gaidāmajām kāzām. Kāzas sastāv no daudziem maziem sīkumiem – galda klājuma, kāzu glāzēm, kleitas, puķēm, kurpēm, ielūgumiem - un vēl neskaitāmām lietām. Kā neapjukt?

Lai būtu vieglāk saprast kā to visu izvēlēties un galu galā kāzās viss būtu skaists un saskaņots ir jāizvēlas vienojošs elements, kas vīsies cauri visam. Pirmkārt, tai jābūt vienotai krāsai, kas radīs noskaņu tieši jūsu kāzās. Otrkārt, var izvēlēties vienojošu simboliku, kas var būt baloži, rozes, zaķīši vai kas cits, bet galvenais, lai šis elements ir visur – uz ielūgumiem, galda kartēm un ģimenes karoga. Vislabāk, ja vienota krāsa ir arī mičošanas aksesuāros un dekoros, kas rotās jūsu kāzas. Tas radīs skaistu kopainu un jums būs vieglāk izvēlēties kāzu atribūtiku. Kad jums būs jāizvēlas kāzu glāzes vai ielūgumu noformējums, jūs jau zināsiet sev vēlamo krāsu un stilu, un plānošana ies daudz raitāk. Var smelties iedvesmu, piemēram, no amerikāņiem, kuriem ir ļoti populāri kāzās visu rūpīgi saskaņot. Meklējot google meklētājā konkrētas krāsas kāzu bildes jūs atradīsit daudz dažādu iedvesmu kolāžas, kuras ir radītas, lai jaunais pāris atrastu sev piemērotāko krāsu salikumu. Tāpat iedvesmas bildes var meklēt glancētos žurnālos, palīdzot saprast, kurš krāsu salikums abiem ir vistīkamākais.

Kāzās bieži vien dominē ne tikai koši baltā krāsa, akcentos var pieskaņot zaļo, zilo, sarkano vai maigi rozā. Pati baltā krāsa mēdz būt gan koši balta, gan ziloņkaula balta, gan bēšīga. Svarīgi ir ievērot, lai visas kāzu lietas vienotu tieši jūsu izvēlētie toņi.

Iedvesmas kolāžas, kādās krāsās un noskaņās varētu būt jūsu kāzas, (kāzu glāzes no www.originali.lv):

Koši balts – Elegance un svinīgums – Visi kāzu aksesuāri tiek izvēlēti koši baltā tonī. Kleita noteikti balta, matus rotā balts plīvurs un rokās balts, neliels kāzu pušķis. Galda klājumā arī dominē baltais, tikai nelielos akcentos sudrabotas vai zeltītas detaļas. Šī ir klasiska izvēle, kurā nav iespējams kļūdīties. Biežāk izmantotā simbolika –balti baloži.

Ziloņkaula balts – Greznība un svētki - Kāzu kleita un rotas tiek izvēlētas silti zeltītā tonī. Piestāv diadēma. Pušķis var būt rotāts ar zeltu, tāpat galda klājumā var būt bagātīgi rotājumi ar zeltītu nokrāsu. Līgavaiņa uzvalks var būt ne tikai melns, bet arī gaišs. Simbolikā var izvēlēties zelta taureņus, ziedus vai eņģeļus.

Maigi rozā – Sapņi un romantika – Kāzu kleita balta, rotāta ar rozā rozēm vai izšuvumiem. Mati lokaini. Pušķis no sīkām, rozā rozītēm. Galda klājumu rotā veclaicīgas salvetes un galda piederumi. Ielūgumi kā no vecmāmiņas pūralādes. Simbolikā var būt jebkas romantisks – rozes, tauriņi, mežģīnes.

Zils – Jūras svaigums un dabiskums – Piestāv kāzām, kas notiek ūdens tuvumā. Pie kleitas var būt ne tikai augstpapēžu kurpes, iespējams basas kājas. Visos aksesuāros izmantots svaigi zilais tonis – galda piederumos, ziedos, aksesuāros un rotājumos. Tāpat no jūras izskaloti koki. Valda brīvība. Vislabākā simbolika – gliemežvāki, jūra, zivis...

Gaiši zaļais – Pavasaris un svaigums – kāzu kleita balta, bet pušķī izmantotas daudz zaļas lapiņas. Kāzu glāzes, galda klājums zaļos toņos – dekoros āboli, zaļas lapas, kivi un viss pavasarīgais. Simboliku var izmantot visdažādāko, jo zaļo toni var pieskaņot praktiski jebkam. Atcerieties par sīkumiem – zaļas lentītes, lapiņas visos aksesuāros.Šie, protams, nav visi krāsu varianti, bet ieskats plašajās iespējās, ko piedāvā krāsas. Izvēloties krāsu jūs izdarīsiet lielu soli uz priekšu kāzu plānošanā. Tā dos jums skaidras vadlīnijas, pēc kurām izvēlēties visu kāzām nepieciešamo.


Teksts un attēli:
Māksliniece Ginta Barisa, info@originali.lv
Attēlos izmantotas www.originali.lv apgleznotās kāzu glāzes.Autors: ZANE ZARIŅA.
Latvijas Avīze 04.decembris, 2008 Nr.331
Apgleznots stikls ir katram pieejams mazs mākslas darbsMāksliniece, stikla apgleznotāja Ginta Barisa ir rosīga meitene no Cēsīm. Beigusi mācības Rīgas dizaina un mākslas vidusskolā Rīgā, viņa pāris gadus strādāja par stilisti žurnālā "Marta", taču tad ar vīru Jāni nolēma atgriezties dzimtajā pilsētā – mājās pie radiem un sava dārza.
"Sapratu, ka mazpilsētā darbu kā māksliniece neatradīšu, izdomāju apgleznot stikla izstrādājumus, un kopā ar vīru un vecākiem atvērām nelielu salonu – "Darbnīca Otu deja". Cilvēkiem ļoti patika mūsu darbi, tomēr salona ienākumi bija pārāk mazi, un pēc četriem mēnešiem mēs to slēdzām, lai neiekļūtu parādos," atceras Ginta.
Taču dzīve turpinājās. Viņa apzinājās, ka salona slēgšana nav beigas stikla apgleznošanai, un izveidoja savu meistardarbnīcu mājās. "Cilvēki parasti domā, ka stikla apgleznošana ir tikai skaists vaļasprieks, taču es tai uzreiz pievērsos kā darbam – atvēlot laiku ik dienu ar mērķi arī nopelnīt. Es lasīju literatūru un trenējos stikla apgleznošanā. Daudz informācijas atradu internetā, pārsvarā angļu valodā. Sākumā apgleznošana veicas diezgan lēni, jo stikls nav balta, plakana papīra lapa. Stikla trauki parasti ir apaļi, stikls slīd, atspīd, un ir jāiemācās to arī apdedzināt."
Stikla apgleznošana ir darbs, ar kuru nevar daudz nopelnīt, taču tas ielīksmo sirdi. Gintai vislabāk patīk apgleznot dažādus traukus ar atšķirīgiem motīviem, nevis desmitiem vienādus, kādus pieprasa tūristi. Gatavot suvenīrus viņu pamudinot vīrs.
Meklē internetā un žurnālos
Ginta Barisa visvairāk informācijas par stikla apgleznošanu atradusi www. google.com, kur meklējusi avotus pēc frāzēm "painted glass", "glass painting" un tamlīdzīgām. Tur atrastas pirmās ziņas ar paraugiem, bildēm un pamācībām, vēlāk publikācijas atrastas arī rokdarbu žurnālos. "Patiesībā ir tā, ja cilvēks prot zīmēt uz papīra, viņš ikvienu savu zīmējumu var palikt kā šablonu zem stikla un pārzīmēt uz tā kontūras. Tad ar speciālas stikla kontūrkrāsas tūbiņas smalko galiņu velk kontūras. Kad tās nožuvušas, liek sedzošo krāsu. Katru kārtu nožāvē un beigās trauku apdedzina."
Ginta atklāj, ka, tuvojoties Ziemassvētkiem, vispopulārākie ir eņģeļu motīvi, vasarā – dažādas kāzām domātas glāzes. Pēc īpaši apgleznotajām glāzēm uz Cēsīm cilvēki braukuši no daudzām Latvijas pilsētām, visbiežāk tās izvēloties vedēji, bet esot arī jaunie pāri, kas šādas glāzes nopērk paši. Iecienītas ir kāzu glāzes ar pelēnu pāri, romantisks gulbju duets, sārtas sirsniņas un ziedu motīvi, kā arī kāzu datumi un jaunlaulāto vārdi dažādos stilos. Dažkārt pietiek tikai ar uzgleznotu tekstu, jo konkrētam cilvēkam sacerēta rindiņa varbūt ļoti personiska, mīļa un arī humora pilna.
***
IEVĒRO!
Stikla apgleznošanas pirmajā reizē nevajadzētu sākt ar dārgiem, smalkiem traukiem, bet, piemēram, ar stikla burciņām.
Iesācējiem jāņem caurspīdīgais stikls, jo tas ir visvieglāk apgleznojams un, izmantojot šablonus, tam visvieglāk redzēt cauri.
Pārāk plāns stikls apdedzinot var saplīst.
Uz matēta stikla jāglezno ar brīvu roku, jo šablons nav redzams.
Mākslinieku piederumu veikalos nopērkamas dažādas krāsas stikla apgleznošanai ar atšķirīgu piededzināšanas temperatūru un ilgumu.
Galvenais, kas vajadzīgs, lai veiktu apdedzināšanu, ir cepeškrāsns ar ventilāciju. Apdedzināts trauks būs arī izturīgāks, to lietojot un mazgājot.

 

 

Mazas dāvanas ar lielu mīlestību.
01.12.2008. 07:00

Mazas dāvanas ar lielu mīlestību.Tuvojas Ziemassvētki, līdz ar to aktuāls kļūst jautājums, ko dāvināt mūsu mīļajiem un arī kolēģiem. Viens no variantiem ir staigāt pa veikaliem un mēģināt atrast, ko oriģinālu no Ķīnas labumiem, bet arī tepat Latvijā tiek izgatavotas latviešiem saprotamas un latviešu sirdīm tuvas dāvanas. Pirms Ziemassvētkiem un arī citiem svētkiem aktīvi strādā mākslinieku darbnīca Otu Deja. Šeit tiek apgleznotas krūzītes, vāzītes, glāzes, pudeles un citas noderīgas lietas. Parasti stikla trauciņi mākslinieces rokās iegūst savu raksturu un kļūst skaisti, smieklīgi, vai mīļi. Atšķirībā no ārvalstu ražojumiem katrs var izvēlēties un pasūtīt savu tekstu un novēlējumu, kas, protams, būs dzimtajā valodā. Jaukāk taču ir saņemt dāvanu uz kuras rakstīts, piemēram, Mīļajai Omītei no Lienes, kas vēl ilgi paliks par piemiņu, un saņēmējs zinās, ka dāvana rūpīgi gādāta tieši viņam.
Darbnīcas Otu Deja produkciju var iegādāties apskatot interneta katalogu un pasūtīt sev nepieciešamāko. Tas ieekonomē laiku un katrs var izvēlēties savu zīmējumu un pasūtīt kādu tekstu vien vēlas. Tas ir tas īpašais, ko var piedāvāt mākslinieks - izgatavot, ko personīgu. Mūsu darbnīcas galvenā ideja ir darīt no sirds.Trauku apgleznošana ir smalks darbs ar otiņu un speciālām krāsām. Tiek klātas kontūrkrāsas, pēc tam sedzošās krāsas vairākās kārtās. Tas līdzinās glezniecībai, ar to šie trauki ir īpaši. Katrs pasūtījums ir unikāls un atšķiras no iepriekšējā, jo tos nevar vienkārši nokopēt. Gleznojot vairākus gadus, māksliniekiem roka ir ietrenēta un darbi sokas veikli, tāpēc arī tos var iegādāties par visiem pieejamām cenām.
Bieži vien ir grūti izdomāt, ko dāvināt. Tad der padomāt ar ko ir īpašs dāvanas saņēmējs, kas viņam patīk, kādi ir viņa hobiji. Ir patīkamāk saņemt dāvanu, kas atbilst raksturam. Vienmēr noderīga dāvana ir krūzīte. Visticamāk, ka mīļajai omītei patiks ziemas ainava ar baznīcu, bet, ja meklējat dāvanu zirgu mīļotājam, vislabāk pasniegt krūzīti ar skaistu zirgu. Ir cilvēki, kas ir jautrības uzturētāji, tad pavisam noteikti var dāvināt krūzi ar karikatūru - grāmatvedi ar lielo zīmuli vai lepno motociklistu. Ir vērts padomāt arī par smieklīgu tekstu, kuru iespējams, sapratīsiet, tikai jūs paši.
Dažkārt vīrietim ir grūti iedomāties, ko sieviete vēlas saņemt ziemassvētkos. Tam nav jābūt dārgam kažokam. Viens no variantiem varētu būt divas skaisti apgleznotas šampanieša glāzes ar pāra iniciāļiem un kādu īpašu datumu. Tā ir dāvana, ar kuru grūti kļūdīties.
Ja nepieciešama liela un nopietna dāvana, tad der izvēlēties skaistu vāzi vai pokālu, kuru var piepildīt ar konfektēm un saldumiem. Uz tā uzrakstīt dzeju un laba vēlējumus, ietīt čaukstošā papīrā ar greznu pušķi. Dāvinot vāzes der zināt kādas krāsas interjers ir saņēmējam, tad var izvēlēties zīmējumu piestāvošā krāsā, kas greznos un papildinās māju.
Ziemassvētki ir tuvu. Jūs būsiet ieguvēji, ja laicīgi izvēlēsieties Ziemassvētku dāvanas un neatliksiet to uz pēdējo brīdi. Arī veikalos rindas kļūs tikai garākas. Piemēram, pie mākslinieka pasūtīta dāvana būs jūsējā pēc nedēļas, tāpēc arī to nevajadzētu atstāt uz pēdējo brīdi. Pasūtot dāvanu profesionāļiem, visas pūles atstājiet viņiem un saņemiet tikai skaistu dāvanu, bez lieka satraukuma.

Raksts speciāli www.iMebeles.lv
www.otudeja.lv

 

 

Kāzu glāzes kā nevienam

Kāzas parasti ir īpašs notikums, kas vieno divus mīlošus cilvēkus, tās ir jaukas atmiņas, ko gribas saglabāt lietās unfotogrāfijās. Līdz ar to arī viesiem un vedējiem nākas domāt par dāvanām, kas iepriecinātu un arī paliktu kā jauka piemiņa jaunajam pārim. Bieži vien steigā nepaliek laika izgatavot dāvanu ar savām rokām. Tādēļ atliek vien uzticēt to amata meistariem. Arvien vairāk cilvēki novērtē mākslinieku veidotas lietas – ar rokām darinātas kartiņas, suvenīrus, izšuvumus, apgleznotus traukus. Pasūtīta lieta pie amatnieka vien liecina, ka dāvinātājs jau laikus ir gatavojies un domājis, lai dāvana būtu īpaša. Salīdzinoši jauns piedāvājums no amatnieku puses ir apgleznoti stikla un keramikas trauki. Trauku apzīmēšana nenāk no latviešu senajiem amatiem, bet ir īpaši radusies mūsdienās ar jauniem rakstiem uz zīmējumiem šodienas pieprasījumam.

Tā kā kāzās vienmēr jaunais pāris saskandina šampanieša glāzes, tās var veidot īpašas, lai paliek piemiņai. Tās var apgleznot ar visdažādākajiem zīmējumiem, kā, piemēram, baloži, sirdis, ziedi, lācīši, pelītes... Lai ko jūs izvēlētos, glāzes būs īpašas un neatkārtojamas, jo gleznotas ar sirdi un roku. Tās nebūs lielveikala produkcija, jo amatnieka gatavotas.

Vasara ir laiks, kad apgleznotās kāzu glāzes ir īpaši pieprasītas. Pie amatnieka pasūtītā lieta atšķiras ar to, ka to var piemērot katra pāra gaumei. Māksliniece Ginta Barisa nodarbojas ar stikla trauku apgleznošanu otro gadu. Viņa stāsta, ka pasūtot glāzes visbiežāk dāvinātāji izvēlas baltus baložus, kas izsenis ir kā miera un mīlestības simbols. Tomēr ir pāri ar ekstravagantāku gaumi un viņiem dāvinātāji izvēlas melni sarkanus mīlniekus vai košus ziedus. Ir pāri, kuri visiem zināmi kā īpaši mīļi cilvēki, tad skaidrs, ka viņiem vislabāk piestāvēs mīļas pelītes. Protams, uz glāzēm tiek rakstīti jaunā pāra vārdi un arī kāzu datums. Tieši tādēļ veikalā šādas glāzes nopērkamas nebūs, jo gatavotas katram individuāli. Dažkārt dāvana uz kāzām neaprobežojas tikai ar glāzēm, tām var pieskaņot pokālu, šķīvi vai vīna karafi, šampanieša pudeli ar tādu pašu zīmējumu. Un kāpēc gan neuzdāvināt arī jaunā pāra vecākiem trauku ar īpašās dienas datumu un simboliku. Viņiem tā arī ir neaizmirstama diena. Citreiz pat jaunais pāris negaida, kad viņiem kāds uzdāvinās šādas glāzes, bet atnāk un pasūta paši sev un vēl līdzīgas dāvanas vecākiem.

Pati glāžu apgleznošana nav sarežģīts process, bet ir vajadzīgs, lai roka pierod pie slīdošā materiāla un nedreb velkot smalkās līnijas. Ja kāds vēlas pats pamēģināt gleznot, tad māksliniece iesaka nopirkt speciāli stiklam paredzētu krāsu un sākt gleznot uz parastām burciņām, kurās pēc tam varēs bērt miltus un putraimus. Sākumā trauki tiek notīrīti no taukiem un putekļiem ar tam paredzētu līdzekli. Pēc tam notiek gleznošana ar kontūrkrāsu, ar kuru zīmē tikai kontūru, kad tā nožuvusi, aizpilda ar pildījuma krāsu. Atkarībā kādu zīmējumu vēlaties. Otas jāizvēlas sintētiskās, kvalitatīvas, ar smalku galiņu. Katra krāsas kārta ir jānožāvē līdz pat 1 stundai līdz klāj nākamo toni, ja negrib, lai izsmērējas. Kad zīmējums gatavs to liek krāsnī un karsē aptuveni 160 grādos, atkarībā no tā kādas krāsas izmantojāt.

Jāatceras tas, ka pasūtot glāzes pie amatnieka, tas jādara savlaicīgi, vismaz nedēļu iepriekš, lai būtu droši, ka būs laicīgi gatavas. Cenas par apgleznotu glāzi pie dažādiem meistariem arī ir dažādas, tās svārstās no 5 Ls līdz pat 15 Ls par ļoti filigrānu darbu.

Neskatoties uz to vai šampanieša glāzes būsiet paši apgleznojuši vai uzticējuši māksliniekam, tās paliks mīļai piemiņai vēl daudzus, daudzus gadus. Rotās ģimenes interjeru un, kas zin varbūt noderēs, ja gadījumā vīrs atkal piemirsīs kāzu gadadienas datumu.


Apskatīt publikāciju

 

 

 

Sapnis par stiklu piepildīts
Valda Rozenberga

”Man patīk, ja interjerā ir skaisti priekšmeti,” saka jaunā māksliniece Ginta Barisa, kura Cēsīs atvērusi stikla trauku apgleznošanas salonu.
Kāpēc jāglezno uz stikla, ja to var darīt, piemēram, uz audekla vai kartona? ”Ar stiklu sāku darboties nesen. Radās ideja, ka mākslu var pārvērst taustāmākā veidā, lai to spētu iegādāties vairāk cilvēku. Gleznas cilvēki iegādājas retāk, jo tās naudas izteiksmē ir dārgākas. Beidzu Cēsu mākslas skolu, pēc tam Rīgas dizaina mākslas vidusskolu, bijušo lietišķās mākslas koledžu. Māksla man bijusi tuva jau no bērnības, vienmēr esmu zīmējusi,” stāsta jaunā māksliniece un uzsver, ka šos apgleznotos stikla traukus var iegādāties ikviens, kurš tiecas pēc skaistuma.
G.Barisa par savu ienākšanu stikla apgleznošanā stāsta, ka , apzinot māksliniekus Latvijā, kuri ar to nodarbojas, viņai šis mākslas novirziens iepaticies: ”No šiem speciālistiem mācījos, arī no grāmatām. Iedvesmu smēlos no puķēm. Sāku izmēģināt, savas iemaņas zīmēšanā sāku likt uz stikla traukiem.”
G.Barisa skaidro, ka saglabāt zīmējumu uz stikla nemaz nav tik vienkārši. Apgleznotie trauki ir jāapdedzina speciālā krāsnī, arī krāsas ir speciālas – šim nodomam paredzētas. ”Darbs ir diezgan sarežģīts, jo krāsas jāuzklāj pa kārtai,” viņa atklāj meistarnoslēpumu.
Ginta traukus iegādājas no vairākām stikla firmām Lietuvā. Viņa uzsver, ka doma ir radīt gleznieciskus traukus, kurus var izmantot saimniecībā - sabērt miltus, piparus, sāli un cukuru. ”Cenšos radīt arī interesantas vāzes, svečturus, kokteiļu glāzes, sulas krūzes un citus ikdienā lietojamus priekšmetus,” stāsta G.Barisa.
Salons iekārtots pārskatāmi un daudzveidīgi, kur katrai gaumei var atrast mājas vai dāvanu pirkumu. Jaunā māksliniece salonā pieņems arī pasūtījumus, piemēram, trauku apgleznošanu kāzu vajadzībām, uz šampanieša vai vīna glāzēm uztetovējot jaunlaulāto vārdus un kādu būtisku attēlu, kas viņiem, saglabājoties kā relikvija, radīs piemiņu par šo dzīves laimīgo mirkli. ”Man ir interesanti strādāt, kad cilvēki vēlas dāvināt traukus bērnam, uz kuriem jāveido pasaku varoņu vai Margaritas Stārastes grāmatu zīmējumu attēli,” radoši smaida māksliniece. „Cik sevi atceros, man vienmēr bijis sapnis darīt kaut ko radošu. Man bijusi nepieciešama brīvības sajūta, lai varētu zīmēt to, ko vēlos.”
Salonu Ginta atvērusi kopā ar draugu Jāni, kurš, kā saka jaunā māksliniece, perfekti pārzina tirdzniecības dokumentāciju un finanses. ”Visu vīrišķīgo darbu salonā veica viņš, bet manā pārziņā palika tikai mākslinieciskais noformējums,” lepojas salona atklājēja.
G.Barisa uzskata, ka Cēsīs izveidojusi tādu kā paraugzāli, bet viņas darbus var iegādāties arī Līgatnē, Siguldā, Valmierā un Rīgā. ”Salons Cēsīs ir manis pašas priekam. Te esmu savākusi arī daudz floristikas materiālu, kādu citos pilsētas veikalos nav. Lai tiem, kuri aizraujas ar floristiku, nebūtu pēc dažādiem materiāliem jābrauc uz Rīgu,” teic Ginta. [Informācija no "Otu Dejas" : salons - veikals pašlaik ir slēgts, bet apgleznotos traukus var iegādāties, apskatīt un pasūtīt darbnīcā Zvirbuļu ielā 11]

 

 

 

Turpināt
Valodas
Latvian Russian English
Valūta
Par Mums
Padziļinātā Meklēšana
Atsauksmes
Kā Pasūtīt?
Vairumtirdzniecība
Meklēšana
Izmantojat atslēgas vārdus lai trastu vēlamo produktu.


Padziļinātā Meklēšana
banner5Latvian